سه شنبه, 17 شهریور 1394 In مقالات تخصصی

کدهای تصویری QR Code که عنوان آن مخفف Quick Response Code (ترجمه فارسی: رمزینه پاسخ سریع) بوده و علیرغم بارکدهای قدیمی برای استفاده‌های تجاری اصناف گوناگون مورد استفاده قرار میگیرد، امروزه به یکی از ابزارهای ارتباطی نوین که برای تبلیغات، و همچنین جذب یا ارتباط با مشتریان مورد استفاده قرار میگیرد تبدیل شده است.

سه شنبه, 17 شهریور 1394 In مقالات تخصصی

مدیریت وقایع در شبکه


صورت مسئله
واکنش مناسب به حملات و رویدادهای به وقوع پیوسته در یک شبکه یکی از فعالیتهای مهم در امر مدیریت و نظارت بر امنیت شبکه است. این واکنش جز با ثبت مداوم کلیه وقایع و تحلیل آنها در زمان مناسب انجام نمی پذیرد. ثبت و تحلیل وقایع رخ داده در شبکه و ارزیابی وضعیت شبکه نیازمند یک تفکر ساخت یافته برای مدیریت ثبت وقایع می‌باشد.

سه شنبه, 17 شهریور 1394 In مقالات تخصصی

نسخه برداری و همسان سازی
نرم افزار GFI Backup بر اساس یک نوآوری ترکیبی مشتمل بر نسخه برداری گسترده از داده ها و نظارت بر داده های کاربران ارائه شده است :

سه شنبه, 17 شهریور 1394 In مقالات تخصصی


GFI LANGuard چیست؟
نرم افزار GFI LANGuard پویشگری است که به وسیله پویش تمامی شبکه اقدام به کشف کاستی های امنیتی نظیر اصلاحیه ها و بسته های ترمیمی، نواحی باز مشـترک، درگاههای غیر ایمن و باز، حسابهـای کاربری بلااستفاده و موارد دیگر می نماید و بدین ترتیب شبکه شما را برای امکان وجود حفره های امنیتی بررسی میکند. گزارشات متنوع و دقیق آن اجازه میدهد تا به سادگـی راه نفوذ هکـرها به شبکه خود را مشخص و مسدود نمائید.

سه شنبه, 17 شهریور 1394 In مقالات تخصصی

نرم افزار GFI Endpoint Security به مديران شبكه اجازه مي دهد تا بصورت كاملاً هوشمندانه، دسترسي بیرونی به تجهیزات خواندنی/نوشتنی و درگاه رایانه ها یا سرویس دهنده ها را در یک شبکه مسدود و یا تحت نظارت و کنترل از راه دور در آورند و حتی کلیه تحرکات نیز به منظور بازرسی های آتی ثبت و گزارش گردد. نرم افزار GFI Endpoint Security برای این منظور از یک سیستم مدیریت مرکزی و یک رابط نرم افزاری کوچک بر روی ماشینهای مقصد بهره می برد.

سه شنبه, 17 شهریور 1394 In مقالات تخصصی

نظارت بر فعالیتها در شبکه و رایانه ها جهت اطمینان از صحت و سلامت کارکرد آنها الزامی است. این نظارت دائمی باعث میگردد که به هنگام بروز مشکل بتوان در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به رفع مشکلات احتمالی عکس العمل نشان داده و یا برای پیشگیری از بروز پیامدهای غیر منتظره، برنامه ریزی دقیقی انجام داد. یکی از محبوبترین نرم افزارهای حال حاضر جهان که برای شرکتهای کوچک و متوسط مناسب می باشد، نرم افزار GFI Network Server Monitor™ است که بر خی از ویژگی های آن به شرح زیر هستند :

سه شنبه, 17 شهریور 1394 In مقالات تخصصی

در جریان تمامی سیستمهای امنیت اطلاعات و شبکه ، وقایع و پیش آمدهای حاصله نقش بسیار حساس و مهمی را بازی می کنند. در این مقوله نه تنها واکنش به پیش آمدهای حاصله اهمیت دارد بلکه تعیین سطح صحیح حفاظت و حراست در مقابله با وقایع میتواند در کاهش خطر موثر می باشد.